نگهداری از باتری لپتاپ

حتی بهترین باتری ها هم بر اثر گذر زمان از عمرشان کاسته می شود؛ نمی شود جلوی آن را گرفت، اما می شود کندش کرد. شما با انجام و رعایت کردن جند مورد کوچک قادر خواهید بود که از باتری خود در برابر کاهش عمرش مراقبت کنید. ما در این مقاله قصد داریم به ذکر این نکات بپردازیم. با ما همراه باشید.

باتری لپتاپ و سلامت باتری لپتاپ ؛ حتی بهترین باتری ها هم بر اثر گذر زمان از عمرشان کاسته می شود؛ نمی شود جلوی آن را گرفت، اما می شود کندش کرد. شما با انجام و رعایت کردن جند مورد کوچک قادر خواهید بود که از باتری خود در برابر کاهش عمرش مراقبت کنید. ما در این مقاله قصد داریم به ذکر این نکات بپردازیم. با ما همراه باشید.

سلامت باتری لپتاپ

شارژ کردن باتری لپتاپ برای اولین بار

این که شما چگونه باتری خود را برای اولین بار شارژ میکنید می تواند بر عمر و سلامتی آن در آینده تاثیرگذار باشد. شما زمانی که می خواهید باتری لپتاپ خود را برای اولین شارژ کنید باید بدانید که ابتدا باید آن را به در میزان شارژ ۵٪ برسانید و سپس به مدت ۸ ساعت در شارژ نگهش دارید.این کار باعث می شود تا باتری شما سلامتی خود را برای مدت بیشتری نگه دارد. و در افزایش سلامت باتری لپتاپ بسیار موثر می باشد.

حداقل شارژ باتری لپتاپ

زمانی که از لپتاپتان استفاده می کنید این بدیهی است که باتری آن کم شود، اما همیشه باید به این موضوع توجه کنید که اصلا شارژدستگاه شما نباید زیر ۳٪ برود. این کار باعث می شود که باتری دستگاه شمابه سرعت تخریب شود یا عمرش کاسته شود.

شارژ کردن باتری لپ تاپ برای طولانی مدت

اکثرا مردم لپتاپ خود را زمانی که به شارژ می زنند، برای طولانی مدت آن را در شارژ نگه می دارند. حتی گاهی زمانی که باتری لپ تاپ به طور کامل شارژ می شود، صرفا برای این که پر بماند آن را در شارژ نگه می دارند. اگر شما هم این گونه با باتری خود رفتار می کنید حتما ماهی یک بار آن را به کاملا خالی کرده و مجددا پر نمایید.

بلا استفاده قرار دادن باتری

ممکن است به سفر بروید یا اصلا به هر دلیلی لپ تاپتان را بخواهید برای مدتی استفاده نکنید. حتما باید قبل از بلا استفاده قرار دادن آن باتری آن را بیشتر از ۵۰٪ شارژ کنید. زیرا اگر باتری شما برای طولانی مدت زیر ۵۰٪ درصد بماند،‌از سلامتی اش کاسته می شود. پس این مورد را برای سلامت باتری لپتاپ به یاد داشته باشید.

ماندگاری باتری

کاربران زیادی، حتی زمانی که سلامت باتری دستگاه آن ها در بهترین حالت قرار دارد، فکر می کنند باتری لپتاپ آن ها ایراد دارد. آن ها باید به این موضوع توجه کنند که ماندگاری شارژ باتری دستگاهشان کاملا به نوع سخت افزار دستگاهشان بستگی دارد.

شارژ نشدن باتری جدید

هنگامی که باتری جدید تهیه می کنید و باتری شارژ نمی شود، (مخصوصا در لپ تاپ های دل Dell) ممکن است مشکل از آداپتور یا لپ تاپ باشد. در این صورت ابتدا با آداپتور دیگری شارژ شدن دستگاه را تست کرده و در صورت حل نشدن مشکل به متخصص مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *